EGMONT - dwie pozycje które musicie przeczytać...swoim dzieciom.

7/20/2015

Już po raz kolejny mam dla Was recenzję książeczek od wydawnictwa EGMONT. Tym razem jest to 2 w 1 czyli czytanka +kolorowanka z serii Masza i Niedźwiedź pt""Wielkie pranie". Druga książka to "Poznaj gniew" z naklejkami+zawieszka.

Kto lubi czytać dzieciom z pewnością zna serię kiążeczek o Maszy i Niedźwiedziu. My mieliśmy okazję tym razem zapoznać się z kolorowanko/czytanką pt:"Wielkie pranie". Format dość duży bo A4, miękka okładka z uśmiechniętą Maszą zachęca, aby zajrzeć do środka :) Mojej córki nie trzeba specjalnie do tego namawiać...jak tylko wie, że w środku można coś kolorować lub są naklejki, to buzia sama jej się śmieje.
W środku na 24 stronach są duże kolorowe ilustracje, nie które trzeba samemu pokolorować. Tekst pisany grubym, wytłuszczonym, dość sporym drukiem. Na pewno będzie to miało znaczenie dla dzieci, które same próbują już czytać. 
O czym opowiada książeczka? Zaskoczenia tu nie ma... :) oczywiście o Maszy, która po raz kolejny daje się we znaki Niedźwiedziowi. Mała dziewczynka tym razem potraktowała prosiaczka jako swoją dziecinkę. Ubierając go w pieluszkę, majtki i koronkowy czepek wsadziła go do wózka i zawiozła do Niedźwiedzia, żeby nakarmić go mlekiem :) Ten akurat zdejmował pranie ze sznurka, kiedy jego oczom ukazała się biegnąca Masza a przed nią z dużą prędkością jechał wózek z prosiaczkiem. Oczywiście Masza nie wyhamowała i wylądowała w kałuży. Niedźwiedź wyciągnął małego urwisa z błota, umył, wyprał brudne ciuszki i zabrał się za szycie sukienki dla dziewczynki ponieważ nie miała się w co ubrać :)
Nie chcę opowiadać wszystkiego...zdradzę tylko, że Masza jeszcze kilkukrotnie przez przypadek ubrudzi swoje ubranie, a Niedźwiedź będzie szył, prał i tak na zmianę :) Jeżeli jesteście ciekawi co Masza wymyśliła, jakie pomysły miał Niedźwiedź i gdzie w tym wszystkim jest prosiaczek to zapraszam do lektury. Na pewno nie pożałujecie.


 
 Musze Wam powiedzieć, że nie miałam jeszcze do czynienia z podobną książką. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona...kiążka wg mojej oceny przeznaczona jest dla nie co starszych dzieci, jednak moja 4-latka z moją pomocą potrafiła wykonać zadania które są w niej zawarte. 
Na 32 stronach, mamy okazję poznać się z GNIEWEM :) Książka na pewno przykuwa uwagę dużymi kolorowymi ilustracjami oraz tekstem który jest na prawdę spory :) 
"Czy ciebie też to złości, że ciągle ktoś ci mówi, co masz robić? Albo czego masz nie robić? Albo że nie dostaniesz tego, czego chcesz? Tego, co ci się należy! Jeśli tak, to znaczy, że już się znamy. Jestem Gniew. Kiedy coś cię porządnie rozwścieczy, powieś na klamce drzwi do swojego pokoju zawieszkę z moją podobizną. Niech wszyscy się dowiedzą, że z tobą lepiej nie zadzierać, bo konsekwencje mogą być ZATRWAŻAJĄCE! Oznacz naklejką każdą rzecz, która cię wnerwia. Od razu poczujesz się lepiej!" 
W książce zestaw małych naklejek...u nas już są ponaklejane :) Marysia od razu zrobiła z nich użytek...na razie jest jeszcze za mała, ale zawieszkę zostawiłam jej na później. Z jej charakterkiem na pewno nie raz się przyda. Myślę, że jest to bardzo ważny i potrzebny tytuł w każdej dziecięcej biblioteczce. W przyszłości na pewno zaopatrzymy się w całą serię tych książek. 
 1 komentarze

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"