ŚWIAT DINOZAURÓW - edukacyjna gra elektroniczna dla dzieci

4/21/2015

Ostatnio moja córka zafascynowała się dinozaurami...ogląda bajki, książki a nawet zażyczyła sobie dużego dinozaura - figurkę ;) Nie wiem dlaczego spodobały jej się akurat te stworzenia...no ale skoro je lubi to dlaczego jej nie uszczęśliwiać gadżetami z tymi prehistorycznymi gadami :)
Szukając dla niej prezentu na Święta Wielkanocne pomyślałam o jakiejś grze...i tak oto trafiła w nasze ręce edukacyjna gra elektroniczna "Świat Dinozaurów"

Kilka słów od firmy:
Gra edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Na 12 tematycznych planszach znajdują się 204 kolorowe obrazki, wśród których jest 80 zadań do rozwiązania. Przy każdym rysunku znajduje się punkt. Jeżeli gracz zna rozwiązanie zadania - dotyka długopisem wybrany punkt na planszy. Przy prawidłowej odpowiedzi zapali się lampka.

 
Pierwsze wrażenie:
Samo pudełko jest pełne dinozaurów...jak dałam Marysi w prezencie to z zaciekawieniem oglądała obrazki :) A co w środku? Tam kryją się prawdziwe cuda...pięknie ilustrowane i kolorowe plansze, które na pewno spodobają się nie jednemu wielbicielowi tych prehistorycznych stworzeń :)
Zaznaczone jest, że gra przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Owszem, jednak taki nie umiejący czytać przedszkolak nie poradzi sobie sam, trzeba bawić się z dzieckiem, ponieważ gra ma tekst. Myślę, że spokojem można dać ją do zabawy nawet starszemu dziecku, które nie będzie wymagało już pomocy z naszej strony.
Zabawa: 
"Świat dinozaurów" to gra dla jednej lub kilku osób. W zestawie jest magiczny długopis i 12 dużych plansz, na których umieszczone są mniejsze obrazki. Każdy obrazek ma w sobie dziurkę. Jeżeli poprawnie odpowiemy na pytanie, które znajduje się na dole planszy i długopis włożymy w wyznaczone miejsce lampka zapali się na czerwono :) Jeżeli odpowiedź będzie błędna, lampka nie załączy się.
Pytania wcale nie są takie łatwe. Jeżeli dziecko interesuje się dinozaurami raczej nie będzie miało problemu z odpowiedzią. Marysi wcale tak łatwo nie szło...a to dlatego, że zainteresowała się tym tematem stosunkowo nie dawno. Ta gra okazała się świetnym sposobem na zaległości :) Dzięki niej córka szybko nadrobiła wszystkie braki i teraz nie ma już problemu z odpowiedzią na pytania.
 
 
 

Zdecydowanie polecam - super edukacyjna gra dla całej rodziny, na pewno można miło spędzić z nią czas w niejedno deszczowe popołudnie :)

Pełną ofertę produktów można zobaczyć na stronie www.jawa.waw.pl 


4 komentarze

 1. Bardzo fajna gra, oczywiście dla nieco starszych dzieci niż moja córka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne są takie gry ale na krótko... Przynajmniej moja Duśka po 2,3 razach robi już wszystko z pamięci co staje się nudne ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie po jakims czasie też sie nudzą....ale po paru tygodniach wyciągam z szafy i znowu zabawa pełną parą :)

   Usuń

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"