BABARYBA - książeczki z pomysłem - idealne na prezent.

3/21/2015

Recenzja tych książeczek miała być na samym końcu, jednak te tytuły tak przypadły Marysi do gustu, że postanowiłam napisać o nich wcześniej, być może ktoś zechce zakupić je na prezent dla swojej pociechy, bo w końcu Wielkanoc tuż tuż :) 
Dziś przedstawię Wam trzy tytuły z wydawnictwa BABARYBA, wszystkie napisał znakomity i znany na całym świecie autor Hervé Tullet.
- Naciśnij mnie
- Turlututu. A kuku, to ja! 
- A gdzie tytuł?


 
Głównie skupię się na jednej z tych pozycji, ponieważ moja córka jest nią zachwycona :)
Zacznę może od tego, że książki są pięknie wydane. W twardych oprawach, posiadają kolorowe duże ilustracje, które na pewno przyciągną uwagę dziecka. Moja córka zakochała się w książce pt: "Naciśnij mnie", gwarantuję że Wasze dzieci też będą zachwycone. Książeczka jest inna niż wszystkie jakie do tej pory mieliśmy, jest niemal magiczna, a dlaczego? O tym za chwilę.Do książek podeszłam z dużym dystansem....szczególnie do tej którą moja córcia, od razu po rozpakowania przesyłki sobie upodobała. A to dlatego, że okładka bardzo mnie zmyliła. Trzy kolorowe kropki  wydawały się mało interesujące dla czterolatki. No bo co może być w nich ciekawego? Najpierw zaczęłam przeglądać ją sama i muszę powiedzieć, że byłam zachwycona. Bez żadnej obawy wręczyłam ją Marysi i zaczęłyśmy zabawę :) "Naciśnij mnie" to interaktywna książka, która zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej niezapomnianej zabawy i nauki. To książka na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać i którą trzeba przekręcać...kolorowe kropki zmieniają się na oczach naszej pociechy, a śmiechu przy tym jest co nie miara :)
Książeczka napisana jest w dwóch językach - co możecie zobaczyć na fotkach :)
Marysia z dużą chęcią i zaangażowaniem wykonywała polecenia i czekała co się stanie. Przez kilka pierwszych dni, bawiłyśmy się z książką po kilka razy dziennie...czytałyśmy od przodu i od tyłu :) Skończyłyśmy i za chwilę zaczynałyśmy od początku. Teraz już Marysi trochę przeszło, ale na początku "Naciśnij mnie" była cały czas obok nas :) Okazała się lekarstwem na wszystko. Na zły humor, na smutek, na skaleczenie i na nudę...wystarczyło, że wzięłam ją do ręki a już uśmiech pojawiał się na jej twarzy :) Idąc spać widziałam jak kolorowe kropki podążają za mną ;)

Zdecydowanie POLECAM tą książeczkę każdemu rodzicowi i dziecku...to niewątpliwie jeden z tych tytułów, który powinien  znaleźć się w dziecięcej biblioteczce.


 

Idąc za ciosem, od razu podsunęłam Marysi kolejny tytuł tego samego autora pt: "Turlututu. A kuku, to ja! To książka która zabierze nas m.in w podróż statkiem kosmicznym a towarzyszyć nam będzie przesympatyczny Turlututu :) Oczywiście klimat książeczki jest utrzymany, czyli w dalszym ciągu będziemy śpiewać czy potrząsać książką. Jest jednak jeden element o którym musicie wiedzieć :) Tutaj także się krzyczy....i to głośno. To bardzo przypadło Marysi do gustu...mogła krzyczeć i nikt jej nie uciszał :) 

Na dobranoc zabrałyśmy się za ostatnią pozycję :) i tutaj także rozczarowania nie było...Bohaterowie książki "A gdzie tytuł" mimo, iż sami dokładnie nie znają bajki w której występują, zapraszają dzieciaki i wciągają je do wspólnej zabawy. A ciekawscy będą mogli zwiedzić także pracownię naszego wspaniałego autora, który...właśnie tworzy tą książkę :)


Marysia absolutnie nie chciała iść spać. Po tym jak razem przeczytałyśmy tą książkę dwa razy, zaczęła czytać ją swoim pluszakom :) Bardzo wdzięcznym słuchaczem okazała się szara myszka która razem z książką towarzyszyła mojej córci do samego rana.


Jeżeli poszukujecie czegoś oryginalnego na prezent dla dzieciaków to ZDECYDOWANIE polecam Wam te trzy tytuły. Nie pożałujecie a obdarowani będą zadowoleni tak jak moja córka :)

0 komentarze

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"