Gentle Day - nowoczesne, ekologiczne produkty dla kobiet.

3/17/2015Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić moje spostrzeżenia odnośnie wkładek i podpasek z firmy Gentle Day. Ostatnio wprowadziłam je do swojej oferty, a w związku z tym sama na sobie postanowiłam sprawdzić czy wszystko jest tak jak mówią ;) Nie chciałabym sprzedawać czegoś z czego moje klientki nie będą zadowolne.
Najpierw kilka słów od producenta tytułem wstępu.
Gentle Day® to jedyne wkładki ekologiczne z paskiem anionowym posiadające patent na wynalazek. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, którą potwierdzają badania i certyfikaty. Zwykłe wkładki często podrażniają skórę, często nie podaje się ich składu, dlatego też nigdy nie wiemy jakie chemikalia mogą się wytworzyć i zgromadzić w organizmie w trakcie ich stosowania. Inne wkładki ekologiczne wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej są niezbyt chłonne i trzeba je często zmieniać, dlatego mogą ich używać wyłącznie kobiety, które mają skąpe miesiączki.
Gentle Day® wkładki są produkowane z wysokiej jakości materiałów, nie są chlorowane, posiadają przyjazny dla skóry odczyn pH. Posiadają certyfikat ekologiczny Oeko-Tex® 100. W trakcie badań ekologicznych ustalono, że niniejsze wkładki spełniają wszystkie parametry związane z ekologią człowieka. W trakcie testów określono stężenie substancji szkodliwych, które mogą pojawić się w wyrobach tekstylnych, celulozowych i z czasem gromadząc się w organizmie człowieka mogą wywołać alergie, mutacje czy nawet raka.
Każda warstwa wkładek Gentle Day® jest wykonana w taki sposób, aby jak najlepiej spełniła swoją rolę w trakcie menstruacji lub codziennego stosowania. Bawełniana powierzchnia wkładki na co dzień nie podrażnia skóry, a delikatna górna warstwa wkładek (podpasek) do stosowania podczas menstruacji szybko przepuszcza ciecz i pozostaje sucha, warstwa hydrożelu świetnie wchłania ciecz i zamienia ją w żel.
Podpaski są szczególnie chłonne – mogą wchłonąć do 5 razy więcej niż zwykłe podpaski. Znajdujące się na bocznych ściankach skrzydełka idealnie chronią przed przeciekaniem. Warstwa z mikrootworami przepuszcza powietrze, zaś stosowane w przemyśle spożywczym paski klejące nie zatykają porów podstawy, w związku z czym nawet w najbardziej upalny dzień lata kobieta czuje się rześko a skóra nie ulega odparzeniom. Oprócz tego, wkładki Gentle Day® posiadają żółty pasek anionowy, o którym warto powiedzieć trochę więcej.
Dlaczego podczas stosowania wkładek higienicznych Gentle Day® znikają nieprzyjemne doznania i usuwa się nieprzyjemny zapach?
Z powodu żółtego paska anionowego niniejszym wkładkom przyznano patent na wynalazek. Podczas produkcji do paska anionowego przekazywane są cząstki kryształu turmalinu. Kryształ turmalinu, zwany też „elektrycznym kamieniem” pod wpływem działania siły zewnętrznej generuje aniony i dalekie infraczerwone promienie, te zaś odznaczają się właściwościami antybakteryjnymi, regenerującymi i wzmacniającymi odporność. W celu ochrony miejsc intymnych kobiet podczas menstruacji, zapewnienia szybkiego gojenia się ran (np. po porodzie) oraz w celu ochrony zdrowia reprodukcyjnego kobiet, w podpaskach Gentle Day® wklejono pasek anionowy, który usuwa nieprzyjemny zapach i zatrzymuje rozprzestrzenianie się bakterii wewnątrz wkładki. Według mnie podpaski powinny spełniać kilka podstawowych rzeczy:
- przede wszystkim każda powinna być pakowana osobno dla zachowania większej higieny
- musi być cienka, dzięki czemu będziemy czuć się bardziej komfortowo i nie będzie się nic odznaczało np podczas noszenia obcisłych spodni :)
- musi być dosyć chłonna, żeby nie trzeba było zmieniać jej co godzinę - nie wszędzie jest dostęp do toalety
- nie powinny podrażniać ani odparzać skóry
 
Używałam podpasek jak i wkładek z paskiem anionowym. Jestem pozytywnie zaskoczona...reklama nie kłamie, a to się rzadko zdarza :)
Większość kobiet lubi ładne i kolorowe opakowania. Ja lubię, jak coś wykonane jest estetycznie i nie trzeba tego chować po szafach :) Opakowanie od podpasek i wkładek jest bardzo stylowe, utrzymane w różowej kolorystyce. Można je wielokrotnie otwierać i zamykać ponieważ posiada specjalne zamknięcie. Same podpaski pakowane są osobno, otwieramy je dopiero przed samym użyciem. Możemy mieć je zawsze przy sobie, w kosmetyczce czy w torebce i mamy pewność że się nie zabrudzą.
Jeżeli kogoś interesuje opis ze strony producenta to ZAPRASZAM 

Gentle Day ma w swojej ofercie różne rodzaje podpasek, ja akurat używałam tych na dzień (opakowanie 10szt). Faktycznie są bardziej chłonne niż produkty innych marek. Pasek anionowy to wg.mnie genialny wynalazek :) Pochłania nieprzyjemny zapach, ma korzystny wpływ na podrażnienia itp. Jestem na prawdę pod wrażeniem komfortu użytkowania. Podpaska jest bardzo cienka, a mimo to nic nie przecieka. Skrzydełka chronią dodatkowo bieliznę przed zabrudzeniem. Te podpaski spełniają więc wszystkie moje kryteria a nawet oferują jeszcze więcej. To dla mnie niewątpliwy plus i zdecydowanie polecam je każdej kobiecie :) 
Cena jest nie co wyższa niż konkurencyjnych produktów, jednak podpasek zużywa się mniej więc porównując wychodzi tak samo.


Testowałam także wkładki higieniczne. Jestem z nich bardzo zadowolona. One również, dla zachowania większej higieny pakowane są osobno. Niewielkie rozmiary całego opakowania pozwalają na zabranie ich ze sobą w podróż, czy chociażby na włożenie ich do torebki i nie zajmą dużo miejsca, starczą na dość długo bo jest ich 15szt. Zwykle wkładki pakowane są w kartonikach. Żeby kilka zabrać ze sobą, trzeba je po prostu włożyć do jakiegoś opakowania zastępczego typu woreczek itp. Tutaj nie ma takiego problemu...takie podróżne opakowanie to na prawdę świetne rozwiązanie. Oczywiście wkładki dostępne są też w opakowaniu po 30szt. Cenowo wychodzi to korzystniej. Pasek anionowy spełnia swoją funkcję w 100% tak więc ten produkt również zdecydowani polecam.
Można poczytać o nich TUTAJ

Miałam w zamiarze zrobienie testu na chłonność podpaski, jednak skoro wszystko co deklarował producent sprawdziło się nie widzę powodu, dla którego miałabym go wykonać. Przedstawię po prostu test który był wykonywany przed Gentle Day.


Produkty firmy Gentle day można kupić u mnie w sklepie internetowym www.kurczakptys.pl 
Są także dostępne na ALLEGRO.

0 komentarze

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"