Puzzle piankowe - nauka przez zabawę

1/27/2015

Moja córka jak większość dzieci w jej wieku uwielbia wszelkie puzzle i układanki. Mamy kilka opakowań zwykłych puzzli, mamy też klocki obrazkowe do układania ale najlepsze są duże piankowe puzzle z liczbami. To właśnie dzięki nim Marysia bardzo szybko nauczyła się cyferek oraz liczenia.
Pomyślałam sobie, że skoro nauka liczb poszła nam tak szybko i sprawnie to w ten sam sposób "załatwimy sprawę" z kształtami i literkami i to za jednym zamachem :)
Szukałam czegoś co po złożeniu nie będzie zajmowało zbyt wiele miejsca. Najlepiej żeby było maksymalnie składane. Marysia z zasady lubi wszystko co bardzo kolorowe, więc to też było bardzo ważne - żeby się uczyć musiała chcieć się tym bawić :) Natrafiłam na super fajne puzzle piankowe w sklepie internetowym www.puzzle-piankowe.pl. Zamówiłam je a za dwa dni paczka już u mnie była - moje zdziwienie było jeszcze większe jak zobaczyłam, że przesyłka szła do mnie aż z Czech. Termin realizacji na prawdę na najwyższym poziomie :)

Zamówiłam Matę piankową mix 72 elementy :) Tak przedstawia ją sklep internetowy

Jednak to co widać na tych zdjęciach jest nie porównywalne z tym co otrzymałam :) Oczywiście zaskoczyłam się pozytywnie, bo pianki są w bardziej intensywnych barwach.


Odkąd dałam je Marysi bawi się nimi prawie codziennie, zabawa trwa zwykle nie krócej niż godzinę, a podłoga zamienia się w wielką piankową matę. Najgorzej wygląda jak zwykle kwestia sprzątania - w układance jest dużo małych elementów które łatwo zgubić więc po skończonej zabawie szukam ich pod kanapą, dywanem i meblami ;) Jednak dziecko jest zadowolone, a to najważniejsze :)


Puzzle składają się aż z 72 elementów o grubości 8 mm, o wymiarach 14.5 x 14.5 cm - są to cyferki, literki (kilka niestety jest czeskich, jednak ja traktuję je jako "ś" czy "ć") figury geometryczne i zwierzątka. 
Są wykonane z pianki polietylenowej. Jest to dość sztywny materiał, czyli pojedynczy klocek nie gnie się jak gąbka. Na pewno dziecko się na nich nie poślizgnie - Marysia często po nich chodzi i skacze.


Nie wszystko zawsze idzie po mojej myśli, poznawanie literek idzie nam bardzo dobrze, jednak Marysia zdecydowanie bardziej woli bawić się zwierzątkami :) Każde zwierzątko potrafi nazwać i wie gdzie ono mieszka....czy to w lesie, czy na gospodarstwie, czy fruwa czy znosi jajka itp. Na prawdę super zabawa i nauka zarazem :)Tak samo jest z figurami geometrycznymi, bawimy się na zasadzie, gdzie w domu lub na dworze można znaleźć coś co przypomina np. kwadrat czy trójkąt:) Tutaj Marysia ma pole do popisu...bo o ile koło to może być np. głowa czy księżyc w pełni, to już romb nie tak prosto znaleźć ;) 


Marysia w dalszym ciągu lubi zabawę cyferkami, a jako że w komplecie są też znaki typu + czy - myślę, że wykonywanie prostych działań matematycznych też opanujemy bardzo szybko :)


Z czystym sumieniem POLECAM każdemu zabawę puzzlami piankowymi. Gwarantuję, że na pewno Wasze dzieci polubią je tak jak moja córka, oraz równie szybko opanują liczenie czy nauczą się alfabetu. Mogą być one używane również przez osoby cierpiące na alergie :) Do ich umycia wystarczy zwykła ciepła woda.

Dawno moja córka nie była tak zadowolona z zabawki, a im więcej elementów tym zabawa jest lepsza ;) Uśmiech na twarzy Marysi mówi sam za siebie ;)
A tutaj można zakupić nasz zestaw puzzli 
http://puzzle-piankowe.pl/produkty?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=19&category_id=92 komentarze

  1. takie piankowe puzzle są świetne bo młodszym mogą słuzyć jako mata do zabawy a starszym pomagają w nauce np literek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne sa! W szkole tez sa.Dzieci nawet na zajeciach zabawowowych frajse mialy z zabawy.

    OdpowiedzUsuń

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"