Wydawnictwo EGMONT - dla każdego coś fajnego.

9/17/2015

Dziś przedstawiam Wam trzy fajne książki od wydawnictwa EGMONT. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jest coś dla mamy, coś dla córki i dla...miłośników gry na gitarze :)
Zacznijmy może od tego, czym żyje moja córka czyli Mój Kucyk Pony - Przyjaźń to magia, tom 2.
Odkąd otrzymaliśmy pierwszy komiks o smerfach, Marysia mimo, że początkowo nie była zainteresowana tą formą książki bardzo ją polubiła.
Książka jest bardzo kolorowa, poczynając od okładki która od razu przyciąga uwagę, poprzez każdą kolejną stronę. Nie ma co ukrywać, jest to ogromnie ważne, bo zanim cokolwiek zacznę czytać Marysi, muszą jej się spodobać obrazki :) W środku pełno przecudownych kucyków, którymi moja córka jest zachwycona. Komiks napisany jest zrozumiałym językiem, w każdym razie Marysia o nic nie dopytywała. Jednak jak dla 4 latki chyba jest ciut za długi, bo ma 96 stron. Mimo, iż córka początkowo słuchała z zaciekawieniem,  musiałyśmy robić w międzyczasie 2 przerwy...a i tak ciężko jej było spamiętać co wydarzyło się w poprzednim czytaniu. Uważam, że książeczka będzie bardziej odpowiednia dla 8-10 latki. Na stronie EGMONT jest zapis, że książka jest odpowiednia dla młodzieży i dorosłych, tego bym się trzymała.

 
 
 
Oto co możemy przeczytać na stronie sklepu EGMONT:
Komiks My Little Pony: Przyjaźń to magia powstał w oparciu o serial telewizyjny o takim samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych. Serial doczekał się tam już czterech sezonów. Komiks zaś w 2012 roku był jednym z dwóch albumów nienależących do wydawnictw DC Comics i Marvel, które znalazły się w pierwszej setce najlepiej sprzedających się komiksów w USA. Choć docelowo cykl skierowany jest oczywiście do dzieci, dzięki wyrazistym postaciom, intrygującej, doskonale poprowadzonej akcji i niebanalnemu humorowi zyskał też wielu dorosłych fanów. Po bardzo dobrze przyjętej premierze pierwszego tomu komiksu przedstawiamy dalsze losy dzielnych kucyków: niezwykłej Twilight Sparkle, przebojowej Rainbow Dash, eleganckiej Rarity, pracowitej Applejack, nieśmiałej Fluttershy i nadaktywnej Pinkie Pie w magicznej krainie Equestrii. Przez cały tydzień Twilight Sparkle i jej przyjaciółki nie mogą zmrużyć oka, bo dręczą je koszmary. Kucyki postanawiają urządzić „senną imprezę” i sprawdzić, co się dzieje. Prosto z przyjęcia mroczne siły porywają Rarity i zabierają ją na Księżyc. Mają jak najgorsze zamiary. Jedyny sposób, by ocalić Rarity, to udać się na Księżyc i zmierzyć ze źródłem koszmarów. 

Kolejna książka o której chciałam napisać to "Miała baba koguta..." To jest właśnie coś dla osób które lubią grę na gitarze. Wewnątrz znajdziecie najpiękniejsze polskie piosenki dla dzieci z zapisem nutowym. Z lewej strony na różnokolorowych stronach mamy zwrotki piosenek, a z prawej nuty. Niestety nie potrafię grać na gitarze, tak więc nic więcej nie mogę napisać :)
Książka jest niewielkich rozmiarów, poszczególne kartki spięte są spiralą. Myślę, że będzie idealna dla małych muzyków :)
 
 
 

Jest też coś dla nie co starszych :) Myślę, że każdej mamie spodoba się "Tuwim Cafe na każdą pogodę" z serii literacki Egmont. Znajdziemy w niej wiersze oraz fragmenty utworów Juliana Tuwima. Karty są dość grube, odrywane, więc możemy podarować je komuś bliskiemu wpisując jego imię. Nie które fragmenty są na prawdę piękne, ponadczasowe...a ja sama nawet nie wiedziałam, że napisał je Tuwim. Zdecydowanie polecam.
 
 

2 komentarze

  1. Bardzo zaciekawiła mnie ostatnia pozycja... Ciekawa opcja z tymi wyrywanymi kartkami :-) . Zaś pierwsza idealna dla mojej małej fanki kucyków i komiksów ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. kucyki super...chyba najbardziej zainteresowały mnie :D

      Usuń

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"