LOVI – dynamiczny smoczek uspokajający

12/12/2014

Julcia używa smoczka praktycznie od pierwszego dnia życia. Od samego początku zdecydowaliśmy się, że podamy jej LOVI. Przy pierwszej córce używaliśmy różnych smoków, jednak Marysia była bardzo wybredna i skończyło się na tym, że po 6 miesiącach smoka z dnia na dzień po prostu odstawiła :)


Julka używa smoka bardzo często, niezbędny jest nam przy zasypianiu i przy uspokajaniu. Zawsze podaję jej smoczek kiedy ma odruch wkładania piąstek i paluszków do buzi – a ma tak często :)
Smoczki LOVI mają trzy przedziały wiekowe, tak jak inne firmy, ale one nie co różnią się kategoriami wiekowymi. Czyli taki miesięczny maluch nie musi ssać smoczka który przeznaczony jest również dla półrocznego dziecka. Jest to o tyle dobre, że gumka silikonowa jest po prostu mniejsza i łatwiej jest go ssać. Dziecko nie ma odruchu wymiotnego. Przedziały wiekowe w jakich można nabyć smoczek to: 0-3m; 3-6m oraz 6-18m.Na początku kupiliśmy 0-3m i faktycznie Julce od razu przypadł do gustu J mieliśmy mały problem żeby go zmienić na większy, bo ciężko było ją przekonać do większej gumki J Jednak szybko się przyzwyczaiła.
Smoczki LOVI są tak skonstruowane, że dziecko może bez problemu ssać i połykać ślinę, nic nie wydostaje się przez tarczkę. W innych smoczkach dzieci mają całe mokre i obślinione buźki. Ciekawe wzornictwo też na pewno działa na korzyść, bo Julcia potrafi trzymać go w rączkach i oglądać z każdej strony. Nam bardzo przypadła kolekcja night & day bo smoczki mają świecące uchwyty dzięki czemu bardzo łatwo można je znaleźć w ciemności. Tak naprawdę, mieliśmy już chyba wszystkie możliwe wozry, teraz kupimy model retro J
W komplecie jest plastikowa zatyczka do smoczka, bardzo przydatna jak smoczek leży np. w łóżeczku i jest nieużywany, jednak dość łatwo ją zgubić bo nie ma żadnych zaczepów. Trzeba po prostu pilnować. Wszystkie smoczki LOVI sprzedawane są w takich plastikowych pojemniczkach (kapsułach) w których można np. bez problemu wyparzyć smoczek lub wrzucić do torebki bez obaw że się pobrudzi.

Podsumowując ZALETY:
- przedziały wiekowe, które są nie co inne niż w konkurencyjnych firmach
- dynamiczna budowa smoczka która pozwala bez problemu np. połykać ślinę czy oddychać mając smoczek w buzi
- wygląd – kolorystyka i wzornictwo – ładne dziecięce wzorki i kolory
- nie zawiera BPA
- plastikowa kapsuła np. do wyparzania
- plastikowe zatyczki na gumkę silikonową

WADY:
- nie znalazłam :)
Chociaż może jedna, ale naprawdę malutka – to te zatyczki które bardzo łatwo zgubić.0-3 miesące

3-6 miesięcy

6-18 miesięcy

3 komentarze

  1. Wspaniała re cenzja smoczków, piękne zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że nam też się sprawdzą, ale mam jeszcze chwilę do stycznia, żeby to sprawdzić :D piękne zdjęcia!

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie, Panna O ❤

    OdpowiedzUsuń

MAM

Blogowa akcja "Nie palę w ciąży - również biernie"